(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Pierwsze spotkanie projektowe – szkolenie koordynatorów – za nami!

W dniach 6-11 stycznia 2019 roku trzy nauczycielki z naszej szkoły: Anna Rapacz-Topiłko, Katarzyna Kubica i Barbara Jurkiewicz Filiks, w ramach realizacji projektu Erasmus+„Inclusive Strategies – Exchanging good practices,” spotkały się ze swoimi europejskimi partnerami w Stambule.

Wyjazd miał na celu zacieśnić współpracę ze szkołami z Turcji, Portugalii i Rumunii. W ciągu całego tygodnia, cztery państwa opracowały dwuletnie plany i warunki międzynarodowej wymiany uczniowskiej, a także przedstawiały prezentację swojego kraju i szkoły.

Gospodarze spotkania – Turcy – przywitali nas bardzo ciepło w szkole Husein Ersu Ortaokulu, poznali z jej uczniami oraz  kadrą pedagogiczną. Nasi nauczyciele mogli zatem uczestniczyć w tutejszych zajęciach lekcyjnych, a niektóre – nawet poprowadzić.

Jednym z istotnych punktów wyjazdu było spotkanie Dyrektorów szkół i menadżerów projektu z Gubernatorem Miasta oraz Dyrektorem Okręgowego Ministerstwa Edukacji. Gospodarze zadbali także o poznanie historii Turcji i jej zabytków, organizując zwiedzanie ważnych, historycznych miejsc w Stambule. Były to  m.in.: Galata Tower, Taksim Square, Hagia Sophia, Blue Mosque, Grand Bazaar, The Basilica Cistern. Chcąc zaś uatrakcyjnić nasz pobyt, zaproponowali rejs po cieśninie Bosfor. W budowaniu przyjaznej atmosfery mieli również  udział rodzice uczniów, którzy przygotowali poczęstunek składający się z tradycyjnych, tureckich potraw.

Pożegnanie i podsumowanie wyjazdu odbyło się podczas uroczystej kolacji, w azjatyckiej części Stambułu. Przedstawicielom partnerskich krajów wręczono certyfikaty i drobne upominki na pamiątkę pobytu w Turcji. Najbliższe spotkanie z nauczycielami i uczniami z: Turcji, Portugalii i Rumunii odbędzie się w Polsce już w maju 2019 roku. Gospodarzem wydarzenia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. W. Jagiełły w Łodygowicach.

powrót
Strzałka do góry