(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

W stronę historii, blisko współczesności

Fakt, że Patronem ZSO jest Władysław Jagiełło, zobowiązuje. Organizujemy konkursy szkolne jemu poświęcone. Celebrujemy święta narodowe. Dzieci i młodzież uczestniczą w atrakcyjnych żywych lekcjach historii.

Na zajęciach dodatkowych z tego przedmiotu uczniowie rozwijają zainteresowania i przygotowują się do konkursów, także pozaszkolnych. W historycznym ogólnopolskim EDI-m bierzemy udział od trzech lat. W ubiegłym roku w sesji jesiennej (Pingwin) zdobyliśmy IX miejsce (najlepszy wynik w szkole), a w sesji wiosennej (Panda) – miejsce VII. W roku szkolnym 2016/17 uczeń III klasy naszego LO został laureatem drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą dla niego był wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu!

ZSO zorganizowało już pięć edycji konkursu dla gimnazjalistów pod patronatem Wójta Gminy Łodygowice – Mistrz Przedmiotów Humanistycznych, w którym oprócz naszych uczniów brały udział szkoły z powiatu żywieckiego i bielskiego. Pytania konkursowe obejmują język polski, historię i język angielski, a do zdobycia są atrakcyjne nagrody. I miejsce zajął w tym roku uczeń III klasy Gimnazjum nr 2 im. Władysława Jagiełły w Łodygowicach.

powrót
Strzałka do góry