(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Muzykalnie, czyli pielęgnujemy talenty

Muzyka w życiu naszych uczniów odgrywa dużą rolę. Uczą się w Fundacji Braci Golec, grają w Orkiestrze Dętej w Łodygowicach, występują w Magurzanach, chodzą do PSM w Żywcu oraz kształcą się w ośrodkach kultury. Uczęszczają też na zajęcia rozwijające uzdolnienia muzyczne w ZSO. Do cyklicznych imprez organizowanych w naszej szkole należą konkursy kolęd i pastorałek, regionalny i Mam talent.

Największe osiągnięcia naszych uczniów to I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek i w Konkursie Piosenki Młodzieżowej w Ustroniu licealistki czy II miejsce solistki w Powiatowym Konkursie Czas na sukces w Żywcu oraz jej II miejsce w Konkursie Piosenki Francuskiej w Bielsku-Białej. Duet z ZSO to z kolei laureaci konkursu Piosenka mojej mamy w Żywcu. I i II miejsca w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek oraz Gminnym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Artystycznych w łodygowickim GOK-u zajmowali duet, zespół wokalno-instrumentalny, solista i solistki, a Nagroda Główna GPDZA została przyznana naszemu licealiście (beatbox). I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Młodzieżowej w Żywcu zajęła uczennica ZSO. W Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek 2017 solistki zdobyły II miejsce (gimnazjum) i wyróżnienie (SP).

Organizujemy wyjazdy na koncerty i musicale do MCK-u w Żywcu i BCK-u w Bielsku-Białej. Zapraszamy do szkoły zespoły regionalne, taneczne, uczniów ze Szkoły Muzycznej w Żywcu, muzyków-folklorystów, prowadzone są też audycje muzyczne.

powrót
Strzałka do góry