(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Warsztaty Pod choinkę

W bibliotece ZSO 7 XII 2017 r. odbyły się zajęcia plastyczno-literackie o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. To już drugie w tym roku szkolnym, a piąte w ogóle, warsztaty z cyklu Z miłości do książek.
W kameralnym gronie uczniowie z klas III a, III b i V SP tworzyli kartki świąteczne. Pod okiem gościa-instruktora, który podczas przerwy prezentował także zaciekawionym czwartoklasistkom składanie origami, można się było tym razem nauczyć robienia choinki kirigami oraz podpatrzeć, jak powstają napisy w tej przestrzennej technice. Sposób wykonania kartek był jednak dowolny, a do wykorzystania – materiały i narzędzia zapewnione przez bibliotekarkę. Pracy uczniów towarzyszyło czytanie wiersza L. J. Kerna „Choinka” oraz prezentacja prozy Renaty Piątkowskiej pt. „Wigilia”, jak również wystawka książek o tematyce zimowej, świątecznej. Można było także zaśpiewać kolędy z towarzyszeniem skrzypiec.
Nie wszystkim chętnym udało się dotrzeć na zajęcia Pod choinką, stąd pytania uczniów o kolejne warsztaty.

A. D.-M.

powrót
Strzałka do góry