(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online

Za miesiąc uczniowie kończący podstawówkę przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały istotny wpływ na rekrutację do szkół średnich.

Nic więc dziwnego, że w licznych domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na powtórkę materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Jaki wynik jest obecnie w ich zasięgu? Odpowiedzi może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? - Zależało nam, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, choć my zdecydowanie rekomendujemy rozwiązywanie egzaminu na komputerze, ze względu na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Codziennie będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne przez cały dzień, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do sprawdzenia wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - chociażby pod kątem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać wyższy rezultat w połowie maja.

Zespół ZDAY

powrót
Strzałka do góry