(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Inne ABC w bibliotece

26 października br. w bibliotece ZSO odbyły się zajęcia ABC haftu krzyżykowego, czyli czwarte warsztaty cyklu Z miłości do książek. Wzięły w nich udział uczennice z klas III, IV, V i VI SP. Poznały niezbędne narzędzia, materiały i techniki haftu krzyżykowego oraz jego zastosowanie w zdobnictwie, także przedmiotów użytkowych. Mimo niemałego stopnia trudności (nieliczne wcześniej wyszywały krzyżykami) i ograniczonego czasu uczestniczki nie poddawały się. Korzystały z gotowych wzorów oraz je twórczo modyfikowały. W efekcie powstały głównie miniaturowe inicjały.

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w warsztatach, oraz te, które już zaraziły się pasją (czyli połknęły bakcyla), są zainteresowane stworzeniem kółka haftu krzyżykowego! Skoro się powiedziało a, trzeba powiedzieć b – jeśli nie będzie to kolidować z innymi licznymi zajęciami dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia w bibliotece!

A. D.-M.

powrót
Strzałka do góry