(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Programujemy robota - Lego SPIKE

W ramach zajęć w Laboratorium przyszłości dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia robotyki.

Zajęcia z robotyki to nauka współdziałania w zespole oraz świetna zabawa, a wszystko dzięki zestawom z programu Laboratorium przyszłości. W chwili obecnej realizowany jest właśnie blok robotyka. W jego ramach uczniowie klas 8 uczą się budować i programować roboty, zapoznają się z pracą czujników i wykorzystują je podczas realizacji złożonych zadań, w oparciu o instrukcje konstruują mechanizmy przekładniowe – a przede wszystkim samodzielnie proponują rozwiązywanie różnorakich celowych usterek konstrukcyjnych, umiejętnie dostosowując skrypty programistyczne do zaistniałej sytuacji w celu ich wyeliminowania. Tym samym rozwijają zainteresowania informatyczne i techniczne, pomysłowość i twórcze działanie.

#LaboratoriaPrzyszłości

powrót
Strzałka do góry