(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W naszej Szkole rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości czciliśmy w tym roku 10 listopada. Apel wraz ze swoją wychowawczynią, mgr A. Stec-Zielińską i mgr M. Szymanek, przygotowała klasa VIIb, zaś wyjątkową scenografię wykonała mgr B. Dudzik.

„Pociąg do wolności”, bo taki tytuł nosiło przedstawienie, obejrzała nie tylko społeczność naszego ZSO, ale także zaproszeni goście m.in. ks. proboszcz Roman Dziadosz i rodzice.

Razem z przedstawiającymi podróżowaliśmy od stacji Rozbiory Polski, przez stacje: Powstania narodowe, I Wojna światowa aż do stacji Wolność. Na koniec odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Śpiewającym akompaniował, grając na akordeonie, p. M.Stec.

 Marzanna Szymanek
powrót
Strzałka do góry