(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Kreatywna grupa teatralna

Uczniowie z klas II a i III gimnazjum, Kinga Dudka, Aleksandra Gruszka, Julia Krzanowska, Wiktoria Tracz, Patrycja Czerwińska, Kamil Gawron i Karolina Urbaniec, stworzyli w bieżącym roku szkolnym grupę teatralną, działającą przy bibliotece ZSO.
Pierwsze przedstawienie przygotowali z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zainspirowani bajką o troskliwych misiach, z myślą o najmłodszym odbiorcy, stworzyli z opiekunką własny scenariusz, jak również muzykę do jego fragmentu. Ustawili także prostą, ale funkcjonalną scenografię i dobrali budzące pozytywne emocje stroje.
Za nami już trzy występy. „Trosklimisie”, opowieść o dziewczynce, która nie odczuwała ani radości, ani smutku, obejrzały najpierw dzieci z oddziałów 0-III naszej szkoły (27 XI). Następnie gościliśmy przedszkolaków z „Elfa” – „Pszczółki” i „Tygrysy” (7 XII). Ostatnio (13 XII) ZSO odwiedziło ponad czterdzieścioro dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Łodygowicach. Dowiedziały się one, jaką rolę w naszym życiu odgrywają uczucia i jak ważne są relacje z bliskimi. Wzięły też czynny udział w przedstawieniu, śpiewając piosenki o misiach, również tę, której się z nami uczyły:
„Trosklimisie zatroszczą się o ciebie,
Niosąc pomoc każdemu w potrzebie,
Byś w życiu czuł się jak w niebie,
Miał przyjaciół wokół siebie.
Trosklimisie zatroszczą się o ciebie”.
Mamy nadzieję, że nasz minispektakl, który został dobrze przyjęty, i płynące ze sztuki przesłanie zostaną zapamiętane przez najmłodszych widzów.

Anna Duraj-Micor

powrót
Strzałka do góry