(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

I miejsce Oli Gruszki

Konkurs „Niektórzy lubią poezję”, 8 lutego 2019 r. I miejsce w kategorii poezja śpiewana zdobyła Aleksandra Gruszka! Serdeczne gratulacje i podziękowania także dla pozostałych reprezentantek ZSO: Dominiki i Nikoli!

W Domu Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej został zorganizowany V Konkurs poezji Wisławy Szymborskiej Niektórzy lubią poezję pod honorowym patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Wzięło w nim udział 65 uczestników z Bielska-Białej, powiatu bielskiego, Cieszyna czy Tychów. Powiat żywiecki reprezentowały trzy uczennice ZSO im. Władysława Jagiełły w Łodygowicach. Nasze ósmoklasistki, Dominika Gęga i Nikola Jeziorska, 8 lutego 2019 r. przystąpiły do zmagań konkursowych w kategorii klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zaprezentowały one wiersze Gawęda o miłości ziemi ojczystej oraz Miłość szczęśliwa. Z kolei Aleksandra Gruszka z klasy III a gimnazjum, zgłoszona do udziału w kategorii poezja śpiewana, przygotowała wiersz Urodziny, do którego sama napisała muzykę i akompaniowała sobie na ukulele!

Zanim poznaliśmy wyniki w trzech kategoriach (recytowali bowiem także uczniowie liceów i technikum) uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli obejrzeć film o Wisławie Szymborskiej Koniec i początek, skorzystać z poczęstunku oraz spotkać się podczas godzinnych zajęć z aktorem.

Jury w składzie: Joanna Jatkowska (wokalistka, aktorka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi), Anna Maśka (instruktorka teatralna) i Radosław M. Sadowski (aktor Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej) I miejsce w kategorii poezja śpiewana przyznało naszej niezwykle utalentowanej gimnazjalistce, Aleksandrze Gruszce! To powód do ogromnej radości i wielkiej dumy!

Ola do konkursu przygotowywała się pod okiem bibliotekarki. Serdeczne gratulacje i podziękowania za wspólną pracę należą się także godnie reprezentującym ZSO Dominice i Nikoli. Wszystkie należą do elitarnego grona młodych ludzi, którzy lubią poezję i mają odwagę wystąpić na żywo przed publicznością.

Tekst i fot. A. D.-M.

powrót
Strzałka do góry